Urodziny dziecka w ogrodzie – jak je zorganizować?

przez | 13 marca 2021

Każdy kolejny rok w życiu dziecka cieszy rodziców. Obserwujemy, jak nasza pociecha rośnie, nabywa nowe umiejętności i poznaje świat. Każdy z nas pragnie, żeby dzieciństwo naszej pociechy było szczęśliwe, a wspomnienia z tego okresu pozostały z nim na długie lata. Jako  rodzic jesteśmy niejako generatorem większości tych wspomnień, dlatego musimy dokładać wszelkich starań, aby były one pozytywne. Świetnym pomysłem jest celebrowanie urodzin naszej pociechy. Każde przyjęcie urodzinowe jest inne i niepowtarzalne, ale na szczęście w jego organizacji ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia, bo jeśli idzie i budżet to śmiało można zorganizować cudowne przyjęcie niewielkim kosztem. W jaki sposób? Już tłumaczę.

Zazwyczaj kiedy chcemy urządzić gdzieś przyjęcie najbardziej problematyczne wydaje się znalezienie idealnego miejsca. Przecież wszystkim musi się podobać, dobrze, żeby dojazd nie zabierał zbyt wiele czasu, atrakcje muszą być odpowiednio dobrane, menu również. Dlatego, jeśli chcemy urządzić idealne przyjęcie dla naszej pociechy, świetnym pomysłem jest przyjęcie urodzinowe w ogrodzie. Dzieci uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu, tym bardziej w gronie swoich koleżanek i kolegów. Nie musimy oczywiście robić tego wszystkiego sami, możemy poprosić o pomoc ciocie, babcie czy przyjaciółkę, a nawet zlecić organizacje przyjęcia firmie zewnętrznej.

Organizację takiego przyjęcia należy rozpocząć od rozmowy z naszym małym solenizantem (mówimy oczywiście o nieco starszych maluchach, wiadomo, że roczne czy dwuletnie dziecko nie udzieli nam zbyt wielu informacji). Ustalimy wtedy, ile osób chciałoby zaprosić nasze dziecko, jakie chciałoby atrakcje i zabawy, a nawet co chciałoby mieć do jedzenia na swoim przyjęciu. Możemy się zdziwić, jak taka rozmowa może nam rozjaśnić sytuację. Kiedy udało nam się stworzyć listę gości, kolejnym krokiem powinno być zastanowienie się, czy poradzimy sobie z opieką nad gromadką szalejących dzieci. W zależności od wieku maluchów, możemy rozważyć zaproszenie ich wraz z rodzicem/ rodzicami lub samych, a do pomocy zaangażować kilku zaprzyjaźnionych rodziców naszych małych gości, babcię, przyjaciółkę lub profesjonalnych animatorów czy opiekunki. Tutaj wybór zależy od nas i naszego budżetu. Wybierając opcję animatorów mamy zapewnioną rozrywkę dla dzieci, więc nie musimy sami się zbytnio stresować organizacją zajęć licznej grupie dzieci. Zaprosić gości można na wiele sposobów, możemy zadzwonić z zaproszeniem, zrobić to osobiście lub wręczyć/ wysłać zaproszenie. Takie zaproszenia możemy zamówić gotowe, kupić i wypełnić niezbędne dane lub zrobić samodzielnie, a raczej pomóc dziecku zrobić zaproszenia na przyjęcie. Może to sprawić wielką frajdę naszemu maluchowi, zwłaszcza, kiedy lubi realizować się artystycznie.

Pomysłów co do samego przyjęcia jest wiele. Może to być przyjęcie tematyczne, np. z motywem ulubionej bajki czy książki naszego malucha. Dobieramy wtedy czapeczki, girlandy, balony i inne ozdoby w określonej kolorystyce, pieczemy lub zamawiamy tort z ulubionym motywem. Ciekawym pomysłem wydaje się też przyjęcie kostiumowe, zwłaszcza, gdy nasze dziecko obchodzi urodziny w okresie karnawału. Nasza pociecha z pewnością ma pomysł odnośnie tego, jak ma wyglądać jego przyjęcie, więc pytajmy i proponujmy, bo to ono jest w tym dniu najważniejsze. Jeśli mamy w domu małego piłkarza to tort może być w kształcie boiska piłkarskiego, piłki czy koszulki ulubionego klubu, a w ogrodzie postawmy bramkę, niech mały solenizant postrzela gole. Wystrój powinien być radosny, postawmy na żywe kolory, różnobarwne balony i girlandy. Pięknie będą się prezentować kolorowe lampiony rozwieszone w ogrodzie, mini wiatraczki czy ozdoby w kształcie kwiatów lub owadów. Samo miejsce do konsumpcji możemy umieścić zarówno w ogrodzie jak i na tarasie czy w domu, a ogród pozostawić tylko do zabaw. Jeśli decydujemy się na opcję na świeżym powietrzu zadbajmy o zabezpieczenie przekąsek i napojów przed owadami. W tym celu najlepiej sprawdzą się dzbanki z zamknięciem, siatki na patery czy kubeczki z wieczkiem.  Sama zastawa może być porcelanowa, ale przy dzieciach lepiej sprawdzą się naczynia plastikowe (np. miseczki na owoce czy kubeczki na napoje) oraz jednorazowe wykonane z papieru. Wybór tych produktów w pięknych kolorach jest naprawdę spory, więc z pewnością nie zepsują nam estetyki przyjęcia. Warto też zabezpieczyć się na wypadek, gdy urodziny dziecka w ogrodzie nie mogą się odbyć ze względu na pogodę. Ulewny deszcz, chłód czy nagła burza mogą zepsuć najlepiej zorganizowane przyjęcie. Zadbaj więc o to, żeby w takim wypadku w domu było miejsce do konsumpcji i sporo miejsca do zabawy (dobrym pomysłem będzie przesunięcie mebli bliżej ścian lub wyniesienia do innego pomieszczenia szklanego stolika i wazonów).

Możemy zadbać o dodatkowe atrakcje w czasie przyjęcia np. malowanie twarzy, robienie zwierzątek z podłużnych balonów, pokaz magika czy klauna. Wszystko w zależności od zainteresowań naszego malucha, naszej wyobraźni i oczywiście budżetu. W sieci jest wiele ofert firm, które świadczą takie usługi, ale możemy w tym celu wykorzystać naszych krewnych czy znajomych. Może kuzyn męża jest znanym w całej rodzinie śmieszkiem i do tego uwielbia dzieci? Wypożycz lub uszyj z kolorowych materiałów kostium, załóż mu czerwony nos i kolorowy kapelusz, twarz pomaluj i gotowe! A może sama podpatrzysz w sieci jak robić z balonów przeróżne kształty i użyjesz ich w czasie przyjęcia? Mogą być nagrodą za wygranie wyścigu w workach. Wielką frajdę dla dzieci może stanowić też zabawa w odkrywców. W tym celu ukryj w ogrodzie różne zabawki czy przedmioty i zachęć dzieciaki do poszukiwań. Najlepszych odkrywców można nagrodzić brawami i symboliczną nagrodą. Na stole połóż kolorowe przekąski np. owocowe szaszłyki, udekorowane muffinki i sałatki ze świeżych warzyw. W tle niech gra wesoła muzyka, a przyjęcie z pewnością będzie udane.

Podobne pomysły znajdziecie na stronie homeidea.com.pl.

Jeden komentarz do „Urodziny dziecka w ogrodzie – jak je zorganizować?

  1. Asia

    Ja za 2 tygodnie organizuję swoje na działce w ogrodzie. Już w partyszop zamówiłam dekoracje, wszystko tak w bardzo kolorowym stylu, zeby było wesoło i radości,a dekoracje mają tam genialne. Stawiam na grilla, bo każdy po zimie będzie stęskniony na 100%

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *