Archiwum kategorii: Dzieci

Jak wygląda nauczanie hybrydowe?

W zależności od panujących obostrzeń w Polsce, uczniowie powracają do szkół, uczą się zdalnie albo mają tzw. naukę hybrydową. Na czym to dokładnie polega i jak to wygląda w praktyce? Czym jest nauka hybrydowa? Nauka hybrydowa to połączenie lekcji przeprowadzanych stacjonarnie i zdalnie. To forma organizowania zajęć, która ma na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowań na… Czytaj dalej »

Bunt 4 latka – jak sobie z nim poradzić?

Nie ma rodzica, który by się nie zmagał z buntem czterolatka. Wielu dorosłych próbuje krzykiem czy poganianiem dziecka poradzić sobie z takim zachowaniem 4-latka. Najczęściej jest tak, że takie metody stosuje się przez bardzo długi czas, nie zdając sobie sprawy, że nie tędy droga. Okazuje się, że osiemnaście lat wymuszania spokoju na dziecku nie działa,… Czytaj dalej »

Urodziny dziecka w ogrodzie – jak je zorganizować?

Każdy kolejny rok w życiu dziecka cieszy rodziców. Obserwujemy, jak nasza pociecha rośnie, nabywa nowe umiejętności i poznaje świat. Każdy z nas pragnie, żeby dzieciństwo naszej pociechy było szczęśliwe, a wspomnienia z tego okresu pozostały z nim na długie lata. Jako  rodzic jesteśmy niejako generatorem większości tych wspomnień, dlatego musimy dokładać wszelkich starań, aby były… Czytaj dalej »

Ocet w ciąży – czy można go używać?

Wiele przyszłych mam zastanawia się jakie produkty są dozwolone w ich diecie, a jakie nie. Jednym z takich produktów jest ocet. Potrawy z dodatkiem octu, takie jak marynowane grzybki czy ogórki konserwowane w occie, są częstą zachcianką kobiet ciężarnych. Już na co dzień powinniśmy używać go rozsądnie, a tym bardziej w stanie błogosławionym. Należy pamiętać,… Czytaj dalej »

Jak zrobić klej z mąki ziemniaczanej?

Klej z mąki ziemniaczanej (nazywany klajstrem) to świetny nietoksyczny klej dla dzieci, który można zrobić w domu z podstawowych produktów. Jego ogromną zaletą jest to, że jest dużo bardziej bezpieczny niż klej ze sklepu. Jest delikatniejszy dla skóry dziecka i nawet jeśli dziecko go spożyje, nie będzie to niebezpieczne, ponieważ składa się z produktów obecnych… Czytaj dalej »

Kiedy wprowadzić masło do diety niemowlaka?

Od pierwszych dni dziecka rodzice dbają o to, by pociecha rozwijała się jak najlepiej i by zapewnić maluszkowi jak najlepszy start. Żywienie niemowląt jest niezwykle ważną sprawą. Często rodzice zastanawiają się jak zacząć, kiedy zacząć i od jakiego momentu można podawać poszczególne produkty. Rozszerzanie diety – kiedy zacząć?  Według wskazań WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) do 6. miesiąca… Czytaj dalej »

Jak zrobić kąpiel w krochmalu? Sposób na odparzenia i wysypki u niemowląt

Delikatna skóra malucha Kto chociaż raz trzymał na rękach noworodka, ten wie, jak delikatną jest istotką. Boimy się o delikatną  główkę, malutkie paluszki i wątłe ciałko. Bardzo delikatna jest również skóra dziecka. Przez to często na jej powłokach pojawiają się różnego rodzaju przesuszone fragmenty, wysypki czy odparzenia. Chociaż zdarzają się one niemal każdemu maluchowi to często… Czytaj dalej »