Jak zdobywamy więcej miejsca w pokoju dziecięcym

przez | 19 lipca 2021

Pokój dziecięcy często należy do jednego z najbardziej zagraconych pomieszczeń w mieszkaniu. Rodzice, urządzając go, mogą zaaranżować przestrzeń tak, żeby nie była podatna na tego rodzaju działanie. Meble muszą mieć właściwą powierzchnię dedykowaną do pokoi dla dzieci, jednocześnie powinny być także pojemne, tak żeby można było jak najwięcej ubrań, sprzętów, zabawek tam schować.

Dlaczego warto poprawnie urządzić pokój dziecka?

Pomieszczenie to, o ile jest dobrze urządzone, jest idealnym obszarem dla dziecięcym zabaw. Zabawki, jeśli mają, gdzie się schować, nie występują w całym mieszkaniu, nie przeszkadzają dorosłym mieszkańcom. Dziecięcy świat może mieć dobre zabezpieczenie w takim pokoju.

Stworzenie tam bezpiecznej przystani opłaci się każdemu w rodzinie. Dziecko będzie mogło się dobrze rozwijać, będzie miało, gdzie się uczyć i bawić. Jednocześnie, jeśli taka przestrzeń jest dobrze urządzona, można tam pomieścić więcej niż jedno dziecko.

O czym należy pamiętać podczas aranżacji wnętrza w pokoju dziecięcym?

Szafki można poukładać tak, żeby sięgały nawet sufitu. Do każdej takiej półki będzie można dostać się w prosty sposób, takie rozwiązanie nie zabierze za dużo wolnej przestrzeni. W szafkach umieszcza się wszystko po ubrania, książki, zabawki. Takie rozwiązanie jest pomocne w sprzątaniu, z szafek podczas tego procesu może korzystać każdy.

Wrażenie większego pokoju mogą dać białe meble. Biały kolor nie bez przyczyny tak często widoczny jest teraz w salonach meblowych, meble w tym kolorze nadają się do niejednego wnętrza, zwłaszcza tych małych, gdzie brakuje wolnej przestrzeni.

W tworzeniu przestrzeni do snu dla dzieci nie można zapominać o takim rozwiązaniu jak łóżko piętrowe. Dobre mogą być także meble składane, w tej grupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na kanapę, ale także na fotele, stoliki czy krzesła. Sprzęty powinny być solidne, ale jednocześnie nie mogą nie cechować się lekkością. Zapewni ona łatwiejszy ich odbiór, wspomoże użytkowość.

Na co jeszcze się zdecydować?

Wysokie pomieszczenie to szansa na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, jest nim antresola. Taka konstrukcja ma wiele plusów. Można na takiej dobudowanej powierzchni stworzyć albo kolejną przestrzeń do spania, albo biblioteczkę z książkami.

Opcją, którą także warto rozważyć przy okazji udoskonalania wnętrza, są specjalne szuflady umieszczone pod pojedynczym łóżkiem. Ich pojemność zapewni miejsce nie tylko na pościel czy poduszki, będzie można w nich umieścić ubrania sezonowe, kurtki zimowe, wszystko to, co zagraca szafy i jest na co dzień przez pewien czas niepotrzebne.

Organizacja przestrzeni to też liczne pojemniki, które można umieścić na podłodze, na zabawki i sprzęt sportowy, mogą to być niewielkie, lecz pojemne organizery, w których mają swoje stałe miejsce kredki, farbki, wszystkie przybory do pisania, których dziecko używa w domu w czasie codziennej zabawy. Im więcej udogodnień, tym dziecko chętniej będzie sprzątało swój pokój.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *