Jak urządzić pokój gamingowy?

przez | 8 grudnia 2021

Granie na komputerze dla wielu osób jest doskonałym sposobem na relaks i dobrą zabawę. A by ta była naprawdę przyjemna – warto odpowiednio zaaranżować pokój gamingowy, by zapewnić sobie wygodę i komfort, a przy tym zminimalizować szkodliwy wpływ długiego przesiadywania przed komputerem. Warto więc zastanowić się nad takimi rzeczami, jak odpowiednia podkładka pod fotel. To mała rzecz, ale może mieć ogromne znaczenie!

Niezbędne elementy w pokoju gamingowym

To oczywiste, że każdy maniak gier komputerowych potrzebuje sprzętu o nieprzeciętnych parametrach, który będzie „śmigał” aż miło! Ale dobry komputer to nie wszystko. Spędzając długie godziny przed ekranem, należy także pamiętać o odpowiednim fotelu gamingowym, czyli w pełni ergonomicznym, o dużych możliwościach regulowania zagłówka, podłokietników i wysokości, a także stworzonym z odpowiednich materiałów. Bardzo ważne jest również dobre oświetlenie, o odpowiedniej barwie, które nie powinno razić w oczy.

Jeśli chodzi o wystrój pokoju gamingowego, warto również pamiętać o odpowiedniej ilości zieleni, która działa kojąco na wzrok. Powinna mieć naturalny odcień, nie za ciemny i nie za jasny. Warto więc ścianę za biurkiem pomalować na zielono, a także wprowadzić do pomieszczenia kwiaty, najlepiej takie, które oczyszczają powietrze.

Niezbędnikiem w pokoju gamingowym jest również podkładka pod fotel, która sprawi, że mebel będzie stabilnie stał na swoim miejscu, a długie przesiadywanie w nim lub przemieszczanie się od jednego komputera do drugiego nie wpłynie negatywnie na stan podłogi.

Mata pod fotel gamingowy – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Podkładka pod fotel gamingowy wpłynie na zachowanie odpowiedniej pozycji podczas siedzenia. Czasem bowiem podczas ekscytującej rozgrywki nawet nie wyczuwa się, że fotel się odsuwa – odruchowo przybiera się postawę pochylenia nad komputerem, wygięcia ramion, wyciągania rąk. I nie myśli się o tym, że jest to niewłaściwe – najważniejsze jest bowiem, że dosięga się do klawiatury i można swobodnie grać. Im częściej jednak będzie się tak robiło, tym bardziej będzie się to przyczyniało do problemów z kręgosłupem. Dlatego właśnie podkładka pod fotel przy biurku jest tak ważna – stabilnie utrzymuje fotel, ergo pozycję gracza.

Pokój fana gier komputerowych powinien posiadać wszystko, dzięki czemu będzie można wygodnie i bezpiecznie spędzać długie godziny przed ekranem. Na szczęście nie brakuje ciekawych rozwiązań, z których warto korzystać, jeśli chce się bez stresu oddawać ulubionej rozrywce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *