Jak dbać o cerę zimą? 5 dobrych porad

przez | 19 lipca 2021

Zima to szczególna pora roku. Niskie temperatury, przenikliwy wiatr, śnieg to wszystko może negatywnie wpływać na stan skóry. Szczególnie twarz jest narażona na działanie tych negatywnych czynników, często odsłonięta potrzebuje dodatkowej ochrony w postaci dobrze dobranych kosmetyków. Warto kierować się pewnymi zasadami w pielęgnowaniu jej. Dzięki niektórym regułom będzie można cieszyć się ładnie wyglądającą skórą, bez wyprysków, zaczerwienienia czy przesuszenia.

Zasady, które warto wprowadzić zimą

 W drogeriach nie brakuje tych wyrobów kosmetycznych, które przeznaczone są na tę specyficzną porę roku. Ich skład jest inny niż kosmetyków, których używa się wiosną i latem. Są one bardziej odżywcze niż nawilżające, dlatego że skóra zimą potrzebuje większego odżywienia. Po pierwsze przed nałożeniem dobrego kremu trzeba zająć się oczyszczeniem skóry, można to zrobić za pomocą lekkich, lecz skutecznych płynów micelarnych, żeli oczyszczających czy toników. Warto brać z półki sklepowej zwłaszcza te wyroby, które nie przesuszają skóry. Po drugie konieczne będzie użycie dobrych zrobionych z naturalnych składników balsamów do ust. Okolice ust to delikatny obszar nie można zapominać w procesie pielęgnacji o tym znaczącym punkcie.

Jak jeszcze dbać o skórę zimą?

Trzecim kosmetykiem, o którym większość osób zapomina zimą, jest dobry krem z filtrem. W mroźne dni też trzeba chronić twarz przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Tak przygotowana do wyjścia na zewnątrz skóra będzie lepiej się regenerowała, będzie także mniej podatna na rozwój zmarszczek. Zniszczona promieniami słonecznymi cera jest dwa razy bardziej narażona na działanie innych negatywnych czynników między innymi zanieczyszczonego powietrza. Czwartym punktem powinna być troska o to, żeby do organizmu dostała się odpowiednia ilość wody mineralnej. W tym punkcie warto też powiedzieć o wpływie diety na skórę. Codziennie menu powinno być zróżnicowane, bogate w składniki odżywcze, warzywa i owoce.

Unikanie pewnych czynności

Pewnych czynności pielęgnacyjnych warto unikać szczególnie zimą. Należą do nich gorące prysznice czy kąpiele. Piątym elementem może być dbanie o to, żeby codzienna woda przeznaczona do oczyszczania skóry twarzy miała letnią temperaturę. Wiele pozytywów mogą przynieść także zimne prysznice. Zbyt ciepła woda niszczy cerę, szczególnie wtedy, gdy przez cały dzień narażona jest ona na działanie niskich temperatur, a później zostanie zaatakowana wodą o wysokiej temperaturze.

Warto wspomnieć także o unikaniu kosmetyków ze sztucznym składem. Nie ma w nich odżywczych komponentów, które będą w stanie poprawnie ochronić skórę przed mrozem. Barwniki i konserwanty wnikają głęboko w skórę i sprawiają, że traci ona swój płaszcz ochronny lipidowy, skóra traci elastyczność, jest bardziej podatna na działanie negatywnych czynników pochodzących z zewnątrz. Z naturalnymi składnikami, między innymi ekstraktami roślinnymi, owocowymi, olejami, kosmetyki będą bardziej wydajne, a twarz będzie wyglądała czysto i promiennie każdego dnia, także w mroźny zimowy czas.

Więcej informacji na ziaja.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *